banner2-2
banner1-1
banner3-3

за нас

Запознајте не

Мебел M&Z

Со седиште во Ченгду, Кина, M&Z Furniture е водечки производител на мебел и B2B снабдувач на квалитетен домашен мебел.Фокусирани на потрошувачите и естетско водени од 1989 година, ние сме посветени на обликување на модерниот начин на живот во домот и создавање квалитетно домашно искуство.Со повеќе од 30 години искуство и иновации, M&Z е познат по тоа што обезбедува станбен мебел и едношалтерско решение за мебел.Во денешно време M&Z Furniture започнува да продира на светскиот пазар, достигнувајќи годишна извозна вредност од 50 милиони американски долари.Достапни се следните производи и услуги: станбен мебел, комерцијален мебел, договорен мебел, ОЕМ мебел, ОДМ мебел итн.
научи повеќе
living room
dining room
bed room
svd
Case-Share

презентација на проектот

Запознајте не

  • случај на хотелски проект
  • канцелариски проект случај
Lanzhou Mercure Hotel Project

Проект за хотел во Ланжу Меркју

M&Z Furniture и Huazhu Group потпишаа стратешко партнерство од 2016 година. M&Z Furniture обезбеди долгорочно снабдување на Ximing Hotel, Mercure Hotel, All Season Hotel, Hanting Series, Chengjia Apartment, итн. под Huazhu.

01
VANKE BoYu International Apartment

Меѓународен стан VANKE BoYu

M&Z Furniture го заврши меѓународниот проект за станови во кулите близначки знаменитости Ченгду.Проектот опфати вкупно 216 соби кои покриваат единици А, Б, Ц.

01
Guangzhou Huizhou Commercial Residential Houses

Комерцијални станбени куќи во Гуангжу Хуижоу

M&Z Furniture има долгорочни и добри кооперативни односи со Country Garden Group и се избрани за снабдувач на фиксни кабинети како што се гардероби, ормари за чевли, оклопи, кујнски кабинети, кабинети за бањи итн, и подвижен мебел.

01
CIFI GROUP-Boutique Apartment

CIFI GROUP-Бутик Стан

Како централизиран добавувач за набавки во централните и западните региони на CIFI Group, M&Z Furniture е оценет како висококвалитетен добавувач три последователни години.Главно е одговорен за обезбедување гардероби, софи, кревети, маси покрај креветот, кабинети и маси за кафе за апартманите на CIFI Group.Досега, проектите за соработка вклучуваат Wuhan Changqing Park Store, Hangzhou LINKCITY Store, Chengdu Jinnantian Street Store, Chengdu Wuhou Avenue Store, Chengdu Jiefang Road Store, Chengdu Wuqing South Road Store итн.

01
Beijing Universal Studio Staff Dormitory

Пекинг Универзална Студио Персонал дом

Проектот за мебел за студентски дом за персоналот на Beijing Universal Studios е првиот проект за мебел помеѓу Beijing International Resort и M&Z Furniture.Подоцна M&Z Furniture беше избран како главен снабдувач.Беа обезбедени вкупно 8000 комплети за мебел за домови.

01
Taikoo Li High-End Hotel

Хотел Taikoo Li High-End

Хотелот Chengdu Taikoo Li Xiyue се наоѓа во Taikoo Li, блиску до патот Chengdu Chunxi, основната област на Ченгду - нов град од прво ниво.Тој е претставник на хотели од серии од висока класа во рамките на China Lodging Group.Хотелот се карактеризира со модерни концепти за дизајн и разновидни услуги.За овој проект, M&Z Furniture главно опслужуваше мебел од фиксен дрвен фурнир, тврда торба за покривање на позадината на екранот на креветот, врата од бања, декоративен екран, кабинет за мијалник, ТВ ѕид, гардероба и друг мебел.

01
Guizhou Poverty Alleviation Project

Проект за ублажување на сиромаштијата во Гуижоу

Од мај 2017 година, M&Z Furniture и Evergrande Group потпишаа договор за набавка на мебел за Проектот за ублажување на сиромаштијата во Гуижоу Дафанг, кој е завршен три последователни години во Гуижоу Дафанг, Кианкси, Најонг, Киксингуан, Веининг, Жиџин, Џинхаи, Езерото Хе, итн. M&Z Furniture е главно одговорен за обезбедување на гардероби, софи, кревети, маси покрај креветот, маси за кафе, трпезариски маси, столици, душеци и друг подвижен мебел.

01
 JABIL CIRCUIT

КОЛО ЏАБИЛ

Адреса на проектот: индустриски парк Џабил, авенија Чуангксин, град Дагуа, град Чонгжу

01

корпоративни вести

Запознајте не

  • Вести од компанијата
  • Вести од индустријата
11-05 2022 година

Производител на квалитетен мебел за спална соба-Be...

Пазарот на б...
07-05 2022 година

Се бара Човек од кабинет за складирање во домаќинството...

За Кина Сто...
04-05 2022 година

Топ 10 производители на мебел во Кина

топ 10 мебел...
30-03 2022 година

внимание ве молам!летото е врв на...

Формалдехидот...
23-03 2022 година

M&Z ве информира како да го опремите вашиот...

Слоганот за ...